احساسات در بارداری

هنگامی که باردار می شوید پیوندی عمیق و غیر قابل وصف میان شما و فرزندتان شکل میگیرد. ماه های اول شاید برای شما هم کمی عجیب باشد و تا لحظه ای که کودک شما اولین تکان ها را میخورد و متوجه می شوید که واقعا مادر شدید و موجودی درون شما در حال شکل گرفتن است عمیقا حس مادر شدن نداشته باشید.اما باید باور کنید از همان لحظه اول که متوجه می شوید باردار شدید پیوند میان شما و فرزندتان شکل میگیرد.پیوندی عمیق و غیرقابل توصیف.

پیوندی که سبب میشود نه تنها در اشتراک گذاری فیزیکی بلکه در اشتراک گذاری عاطفی وارد مرحله جدیدی شوید. برای همه مادران سلامت جسمانی فرزندشان بسیار مهم است اما چند درصد از شما به سلامت عاطفی فرزندتان زمانی که درون شکم تان است اهمیت می دهید؟

اولین تغییرات در ظاهر شما شکل میگیرد و به همین دلیل توجه بیشتری را به خود جلب میکند. اما تغییرات احساسی ناشی از تغییر در ترشح هورمون ها ( افزایش سطح استروژن و پروژسترون ) و به موجب آن تغییرات عاطفی را چقدر باید جدی گرفت؟!

ممکن است انتظارات غیرواقعی و هوس های ناخواسته شما موجب شود که از سمت همسرتان نادیده گرفته شوید و سرکوب شوید . اما به واقع باید این چنین احساسات را بسیار با اهمیت دانست چون این دوره یک دوره زمانی منحصر به فرد است.در کنار استرسی که ممکن است داشته باشید شما نه ماه فرصت دارید تا از این دوران نهایت استفاده را ببرید و حس لذت و شادمانی را مضاعف داشته باشید.

آیا می دانستید زمانی که شما خوشحال هستید و احساس شعف و شادمانی دارید در تمام آن لحظات کودک همراه شماست. با رشد و تکامل فردی شما او نیز رشد میکند و احساساتش شکل میگیرد.همان طور که لحظات شاد را با فرزند خود شریک می شوید در لحظه استرس نگرانی - اضطراب - فرزند خود را نیز درگیر کرده اید. اولین نشانه های استرس زمانی شکل میگیرد که متوجه تغییرات فیزیکی می شوید. ممکن است نگران پس از زایمان خود باشید که آیا دوباره می توانید به اندام متعادل خود برمیگردید یا خیر؟!. استرس افزایش وزن ممکن است بر روی عزت نفس شما تاثیر بگذارد و مدام در این حس باشید که چقدر زشت شدم! چقدر چاق شدم! آیا همسرم همچنان من را دوست دارد! و . این یک حقیقت انکار ناپذیر است و با مشاوره و صحبت با

ماما همراه خود و داشتن رژیم غذایی مناسب می توانید بر این استرس غلبه کنید.

ادامه مطلب

اینجا همراه ما باشید

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها